Bu..hu..hu..zdranganele..
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» salut ash vrea sami fac si eu frizura anime
Tinerii emo din Timis Icon_minitimeMier Sept 01, 2010 12:12 pm Scris de fuzz

» ALO! Mai e cineva?
Tinerii emo din Timis Icon_minitimeLun Iul 26, 2010 6:56 pm Scris de DiDi`

» Ce ai face daca...?
Tinerii emo din Timis Icon_minitimeLun Iun 28, 2010 12:20 pm Scris de DiDi`

» Ce parere aveti despre graffiti??
Tinerii emo din Timis Icon_minitimeLun Iun 28, 2010 12:10 pm Scris de DiDi`

» Siteurile noastre ...
Tinerii emo din Timis Icon_minitimeLun Iun 28, 2010 11:56 am Scris de DiDi`

» Despre noi...
Tinerii emo din Timis Icon_minitimeLun Iun 28, 2010 11:48 am Scris de DiDi`

» Fazan!!!!
Tinerii emo din Timis Icon_minitimeMar Dec 29, 2009 10:21 pm Scris de ZiZoN_Shinobi

» Animeul favorit...
Tinerii emo din Timis Icon_minitimeMar Dec 29, 2009 6:59 pm Scris de ZiZoN_Shinobi

» Prea Tare Testul Asta....
Tinerii emo din Timis Icon_minitimeMar Dec 29, 2009 5:58 pm Scris de ZiZoN_Shinobi

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Tinerii emo din Timis

5 participanți

In jos

Tinerii emo din Timis Empty Tinerii emo din Timis

Mesaj  ..ZoZoLe.. Mier Ian 07, 2009 7:42 pm

Uitati ce am gasit pe net:


Tinerii emo din Timiş, monitorizaţi de Poliţie şi SRI Tinerii emo din Timiş, monitorizaţi de Poliţie şi SRI .

TIMIŞOARA / 17:02, 11.10.2008

Tinerii adepţi ai curentului emo sunt monitorizaţi de un grup de lucru constituit la nivelul IPJ Timiş, în colaborare cu SRI, iar directorii de şcoli şi consilierii educativi se vor întâlni, săptămâna viitoare, pentru a discuta despre modul în care pot interveni în problemele copiilor.

Purtătorul de cuvânt al IPJ Timiş, Marinela Apostolache, a declarat că la nivelul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Timiş s-a constituit, încă din luna mai, un grup de lucru format din poliţişti care monitorizează copiii adepţi ai curentului emo.

Potrivit sursei citate, a fost stabilit un plan de măsuri, iar în baza acestuia poliţiştii de proximitate organizează întâlniri în şcoli, unde sunt discutate subiecte despre emotivitate şi urmările pe care aceasta le poate avea în rândul tinerilor.

"La nivelul Poliţiei s-a înfiinţat un grup de lucru care a realizat un plan de măsuri pentru supravegherea copiilor emo. El a fost transmis şi poliţiştilor de proximitate, care merg în şcoli, se întâlnesc cu elevii şi discută despre problemele legate de emotivitate şi consecinţele acestor stări. De asemenea, am început o colaborare cu Centrul Psihopedagocic Judeţean şi am pregătit un chestionar care va fi distribuit în şcoli, pentru a vedea câţi tineri sunt în astfel de situaţii, câţi sunt adepţi ai curentului emo", a spus Marinela Apostolache.

Potrivit sursei citate, în proiectul de monitorizare a copiilor care sunt adepţi ai curentului emo sunt implicate şi SRI, Serviciul Judiciar-Infracţionalitate al IPJ Timiş şi Serviciul Independent de Protecţie Informativă Timiş.

La rândul său, inspectorul şcolar adjunct din cadrul ISJ Timiş Cornel Petroman a declarat, sâmbătă, că la nivelul Inspectoratului Şcolar Timiş s-a discutat acest lucru de mai multe luni şi s-au stabilit câteva direcţii care trebuie aplicate în fiecare şcoală pentru a fi ajutaţi copiii cu probleme emotive.

"Inspectorul de specialitate pe probleme educative din cadrul Inspectoratului Şcolar Timiş a ridicat această problemă şi chiar a discutat cu mai mulţi directori de şcoli. Nu e vorba doar de aceşti copii emo, ci de toţi cei care au probleme emotive şi care trebuie ajutaţi. Astfel de elevi se manifestă sau nu într-un grup, nu există o statistică. Săptămâna viitoare are loc o întâlnire cu conducerile şcolilor, în cadrul căreia va fi abordat şi acest punct, al modului în care putem interveni ca să-i ajutăm pe aceşti copii", a spus Petroman.


Ce credeti ,sincer eu am ramas uimita ,acum nu stiu daca chiar s-au luat masuri dar acest program este interesant si daca s-a pus in aplicare cred ca a avut sau o sa aiba rezultate.
..ZoZoLe..
..ZoZoLe..
Admin
Admin

feminin
Numarul mesajelor : 80
Varsta : 30
Localizare : Bacau
Stare de spirit : Cool mah :))
Data de inscriere : 30/12/2008

https://zdranganele.forumgratuit.ro

Sus In jos

Tinerii emo din Timis Empty Re: Tinerii emo din Timis

Mesaj  Andrey Mier Ian 07, 2009 7:53 pm

cat de tru sa mor eu lol! in sf sio dat seama cei de la putere ca astia care sunt tru se ranesc pentru placerea lor personala si proprie.

macar asa poate se mai opreste curentu emo... ar fi ceva :X
Andrey
Andrey
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 105
Varsta : 31
Localizare : Bacau
Joburi/Distractii : role/ making a site/forum
Stare de spirit : happyyyyy
Data de inscriere : 02/01/2009

http://www.gugle.go.ro

Sus In jos

Tinerii emo din Timis Empty Re: Tinerii emo din Timis

Mesaj  Neye. Joi Ian 08, 2009 9:28 am

Timis ?
Adica voi vorbiti de judetul ala care incepe cu "t" si se numeste Timis ?
Adica voi vorbiti de Timisoara :-s
Trebuie sa-mi anunt colegii : )))
O sa faca aia crize de nervi, dar ce sa-i faci.
Ma doare.
Oricum interesanta chestie :-x
Mai putini emo, mai multi scene kids : )))
Bine, bine, taaac.
Neye.
Neye.
Kid Zdranganit
Kid Zdranganit

feminin
Numarul mesajelor : 57
Varsta : 30
Localizare : Timisoara
Joburi/Distractii : N-am asa ceva... XP Sunt emo :))) Nu ma distrez [-x Ar fi o ofensa adusa prietenilor mei emo :]]
Stare de spirit : Veri hepi. Băt iu? Ati mai vazut voi emo hepi ? [ A trage o privire la Joburi/Distractii ]
Data de inscriere : 03/01/2009

Sus In jos

Tinerii emo din Timis Empty Re: Tinerii emo din Timis

Mesaj  Yumina Mar Ian 13, 2009 3:30 pm

Dah foarte interesant.
In legatura cu masurile luate, de unde vor stii care sunt emo "adevarati" sau "falsi"? Laughing
Cred ca e foarte bine sa ii ajute pe acesti preadolescenti/adolescenti/ ,fiindca cu adevarat au nevoie.Daca se lasa si ajutati,ar si si mai super.Totusi ma cam indoiesc.
Nu cred ca va rezolva ceva aceste "masuri".Mai ales acum,cand toata lumea a inceput sa adopte acest stil.Si nu pentru ca sunt emotivi, ci pentru ca asa e cool.
Yumina
Yumina
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 37
Varsta : 29
Localizare : Bc
Data de inscriere : 05/01/2009

Sus In jos

Tinerii emo din Timis Empty Re: Tinerii emo din Timis

Mesaj  Aether.dth Joi Ian 15, 2009 10:07 am

De acord cu Yumina.
Lumea a adoptat acest style pentru ca (, ) chiar e fain, nu pentru ca sunt tristi saumai stiu eu ce. I mean, cate o data e intersant sa porti haine in carouri, roz - negru, freza intr-o parte si altele. M-am uitat recent in magazine ( ya, minune ) si am vazut ca in majoritatea gasesti stilul lor, deci...
Oricum, si noua ne-a spus dirigu` de chestiia asta si ne-a spus sa nu mai umblam cu un baiat ca e emo si or sa se i-a masurile corespunzatoare. Ehh, am sarit toti pe el spunand: Emil nu e emo! E rockar! Asculta rock, muzica aia hard pentru unii!
Yah, el, nu ca e emo de parca l-ar cunoste mai bine ca noi>.<
In fine, toata chestia asta mi se pare o absurditate totala, nu cred ca ii pot ajuta pe acei copii - tru, pt ca o data adoptat ceva, iti e greu sa renunti. Deci, slabe sanse.
^^eu nu am nimic cu emo, imi e tot una dar mi se pare fara izbanda.
Aether.dth
Aether.dth
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 17
Varsta : 30
Localizare : My purple world
Data de inscriere : 13/01/2009

http://www.aboutanime.info

Sus In jos

Tinerii emo din Timis Empty Re: Tinerii emo din Timis

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum